Facebook   Twitter   Google+

cetvrtaci
Dodela

Информатика и рачунарство

У склопу предмета Информатика и рачунарство, у 5.,6., и 7. разреду раде се пројекти.

Ово је начин да се повежу предмети и да ученици сагледају битност изучавања свих предмета у склопу њиховог школовања.

Ове године ученици осмих разреда бирали су теме из физике, историје, биологије и српског језика. Пројекат се састоји од фајла

у Ворду, уводног филма или презентације у облику квиза и 5 веб страница које су међусобни повезане и садрже основне информације о датој теми.

Неки од њихових делова радова су:

Galileo Galilej

Galileo Galilej prezentacija

Australija

Beograd

И ученици петих разреда су имали задатак да ураде пројекте... Њихови пројекти су били усмерени

на систематизацију из информатике и повезивање са предметима, у њиховом случају биологија и српски језик.

Област рачунарство квиз врсте рећи у реченици и Ћелија.

Област ИКТ - екологија и филм по сопственом сценарију.

Квиз биологија

Еколошка секција

Екологијa

Филм о чоколади